Drogie Panie, bo do Was dziś kieruję ten wpis, czy słyszałyście o Perłach Księżniczki? Mój małżonek, kiedy usłyszał tę nazwę, najpierw padł ze śmiechu, a potem spytał, czy ja tak na poważnie 🙂 Wyjaśniam zatem, że ja tak na poważnie i że Perły Księżniczki to ziołowe tampony dopochwowe, o których czytałam na różnych grupach, ale jakoś nigdy nie miałam okazji ich przetestować. Aż do czasu, kiedy dopadła mnie jakaś infekcja, a akurat byłam w klinice biorezonansu, a tam na półce stały te perły i przyciągnęły mój wzrok. Pomyślałam czemu nie? Kuracja uporała się z infekcją i mnie mile zaskoczyła, więc postanowiła puścić wici w świat.

Czym zatem są Perły Księżniczki?

Są to, jak już wspomniałam wyżej, ziołowe tampony dopochwowe. Wytwarzane są w formie globulek z zawartością starannie dobranych ziół Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, które wspomagają zachowanie zdrowia narządów rodnych. Posiadają one przede wszystkim działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Oczyszczają ze złogów i usuwają toksyny dzięki unikatowej metodzie detoksykacji.

Kiedy stosować Perły Księżniczki?

 1. Nawracające zakażenia bakteryjne i grzybicze pochwy – Dzięki zawartości kwasu bornego oraz ekstraktów roślinnych perły są w stanie szybko i sprawnie uporać się z infekcjami, upławami czy uczuciem swędzenia.
 2. Stany zapalne oraz nadżerki, torbiele, cysty i mięśniaki.
 3. Regulacja cyklu miesięcznego -Już po pierwszym cyklu stosowania unikalnej mieszanki ziołowej, wiele kobiet zauważa zmniejszenie różnic w zakresie długości każdego z cykli.
 4. Problemy z płodnością i zajściem w ciążę – Perły są stosowane przez kobiety jako kuracja oczyszczająca drogi rodne, czyli pomogą przygotować się do starań o dziecko.
 5. Problemy kobiece: nieprzyjemny zapach pochwy, utrata jędrności i „ciasności” pochwy. Preparat pobudza wydzielanie prawidłowego śluzu, pomaga łagodzić dokuczliwą suchość narządów. Opóźnia również starzenie się narządów.
 6. Odmładzanie: szybko wspomaga poprawę stanu zabarwienia (zażółcenia) skóry twarzy, poradzi sobie z przebarwieniami i plamami, przy suchej skórze. Ich stosowanie wpływa jak widać nie tylko na poprawę stanu dróg rodnych, ale również na poprawę cery.

Jak stosować Perły Księżniczki?

Kuracja to cały 1 miesięczny cykl oczyszczający. Potrzebne jest całe opakowanie Pereł, czyli 6 sztuk. Stosujemy zgodnie ze schematem: 1 globulka przez 3 dni, 2 dni przerwy. Zaczynamy zaraz po menstruacji i taki schemat stosujemy do kolejnej miesiączki. Potem dla podtrzymania efektu terapeutycznego należy stosować przynajmniej raz z miesiącu jedną globulkę przez kolejne miesiące. Taka profilaktyka może zapobiec nawrotowi zakażenia i utrzyma stan zaleczenia w ryzach.

Podstawowe składniki Pereł Księżniczki to: ekstrakt z nasion smoczego drzewa, korzeń rabarbaru, pseudocydonia chińska, akacja katechu, krokosz barwierski, palony ałun, sofora chińska, borneol, gircha japońska, boraks i inne rzadkie komponenty roślinne Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Perły księżniczki: przeciwwskazania

Jak każdy produkt, Perły Księżniczki też mają przeciwskazania. A są to:

 • ciąża (każdy trymestr) – od tego nie ma wyjątków.
 • karmienie piersią – to też nie jest dobry moment na rozpoczęcie kuracji globulkami,
 • miesiączka – trwająca miesiączka powinna być przerwą w stosowaniu pereł księżniczki,
 • alergia na jakikolwiek składnik perełki – w przypadku pereł księżniczki taka alergia jak najbardziej może się pojawić, gdyż perły to tampony ziołowe.

Pereł nie stosuje się także u dziewic.

Doświadczenia i opinie kobiet stosujących perły w Polsce potwierdzają:

 • wyleczenie uporczywych upławów,
 • grzybic i mieszanych zapaleń,
 • torbieli jajników,
 • nawet endometriozy;
 • zmniejszenie mięśniaków macicy,
 • znacząca poprawa przy nadżerkach,
 • pojawiał się katar i zatoki były opróżnianie z wydzieliny;
 • wzmacniał się też pęcherz.
 •  oczyszczenie cery twarzy i pleców,
 • zajście w ciążę po uprzednich trudnościach,
 • poprawienia nawilżenia u kobiet cierpiących na suchość pochwy,
 • złagodzenie dotychczasowych obfitych, krwotocznych miesiączek,
 • wzrost libido,

Moje doświadczenia

Złuszczanie nabłonka

Przez pierwsze dwa dni kuracji odczuwałam lekkie pieczenie, które minęło i nie pojawiło się przy okazji stosowania pozostałych tamponów. Najbardziej chyba zaskoczył mnie sam proces złuszczania. To co wydalało moje ciało można porównać do „podartych chusteczek”, „białych kłaczków” czy „białych kulek”. I naprawdę było tego mnóstwo! Byłam w wielkim szoku obserwując, co tam się złuszcza. Myślę, że przez ten pierwszy miesiąc wyszłaby z tego pojemność szklanki! Potem było tego coraz mniej i mniej.

Dodam tylko, że złuszczanie nabłonka jest normalnym efektem kuracji. Nie należy się go obawiać, ani przerywać kuracji. Złuszczanie wspomaga regenerację wewnętrznej wyściółki pochwy i wytworzenie nowego, zdrowego nabłonka. Razem ze złuszczonym nabłonkiem z pochwy usuwane są patogeny (bakterie, grzyby). Proces ten można porównać do peelingu skóry – tyle, że tu zachodzi on w środowisku pochwy. Cieszy mnie to, że mogłam pomóc sobie w odbudowie nowej mnie.

Infekcje pochwy nie wróciły póki co, a naprawdę atakowały mnie dość często. Staram się, tak jak zaleca producent, używać pereł po menstruacji raz w miesiącu.

Najczęściej zadawane pytania (źródło: opinie Klientek stosujących Perły Księżniczki):

Czym są „białe kłaczki” wypadające z pochwy po zastosowaniu globulek?

Wydalanie „białych kłaczków” (lub w innym kolorze) jest normalnym objawem. Czop zawiera obumarły nabłonek połączony ze śluzem i ewentualnie pozostałością globulki. O ile wydzielina ta powoduje dyskomfort i znajduje się przy wejściu do pochwy, można ją samodzielnie usunąć. W pozostałych przypadkach, zostanie ona wydalona przez organizm w trakcie kolejnych dni kuracji.

Po zastosowaniu globulki odczuwam pieczenie. Czy to normalne?

Wiele kobiet po zastosowaniu Pereł zgłasza dominujący objaw pieczenia i swędzenia w okolicach wejścia do pochwy. Jest to normalna reakcja, która po kilku dniach samoistnie ustępuje. Pieczenie lub swędzenie nie stanowią powodu do przerwania kuracji.

Czy mogę stosować kurację mając założona spiralę domaciczną?

Spirala nie jest przeciwwskazaniem do stosowania Pereł Księżniczki.

Czy Perła może wypaść? Czy sznureczek może się urwać?

Prawidłowo założona Perła jest podtrzymywana przez mięśnie dna macicy, co uniemożliwia jej wypadnięcie. Globulka jest zaprojektowana w sposób zapewniający pełne bezpieczeństwo jej stosowania. Nie zgłaszano dotychczas żadnego przypadku urwania sznureczka.

Czy w trakcie kuracji można odbywać stosunki seksualne?

Odbywanie stosunków seksualnych nie jest zalecane w trakcie 3-dniowej aplikacji. Należy jednak podkreślić, że decyzja dotycząca podjęcia współżycia w okresie stosowania globulek jest kwestią indywidualną. Wiele kobiet podczas kuracji odczuwa wzrost libido.

Jak należy dbać o higienę intymną w trakcie kuracji?

W trakcie kuracji zalecane jest stosowanie bawełnianej, przewiewnej bielizny. W celu ochrony bielizny przed zabrudzeniem konieczne jest stosowanie wkładek higienicznych, a w niektórych przypadkach podpasek. Zaleca się również stosowanie delikatnych mydeł.

Czy w celu oczyszczenia pochwy należy stosować irygacje?

Stosowanie irygacji nie jest zalecane, ponieważ wraz z obumarłym naskórkiem spowodować może wypłukanie składników globulki i obniżyć spodziewany efekt terapeutyczny.

Czy mogę stosować Perły Księżniczki podczas miesiączki?

Nie, podczas miesiączki zalecana jest przerwa w kuracji.

Przeciwwskazania: Czy można stosować kurację w ciąży?

Nie. Kuracji nie należy stosować w trakcie ciąży i podczas karmienia piersią. Pereł nie stosuje się także u dziewic.

Perły Księżniczki to jedyny, dostępny środek, który pozwala zadbać równocześnie o tak wiele aspektów zdrowia. Stosując go, kobieta nie tylko chroni się przed problemami w postaci infekcji intymnych, ale równocześnie dba o wygląd, zdrową skórę i zapobiega starzeniu.