Dziś dzień 6 diety warzywno – owocowej!

Powiem Wam szczerze, że mam chwile zwątpienia i nie mogę patrzeć na te surówki i warzywa. Założyłam, że wytrwam 14 dni, żeby oczyścić organizm, ale podziwiam tych, co robią cały post, czyli 42 dni. Na dzień dzisiejszy wydaje się to być męczarnią. Myślę, że zdecydowałabym się na taki krok, jedynie z powodu jakiejś bardzo poważniej choroby.

Jutro idziemy na grilla, więc mam dylemat, co będę jadła? I co ze sobą zabrać?

Dziś obudził mnie ból migdała. Zaglądam a tam kamienie migdałkowe, które męczyły mnie większość życia. Mam nadzieję, że się oczyszczają… Ból pleców nadal mi doskwiera, a poza tym nie jest źle!

Ważna sprawa. Zapomniałam o niej wspomnieć na początku.

SUPLEMENTACJA

Dr Dąbrowska dopuszcza suplementację witaminy D3 i magnezu. Magnez jest tu konieczny. Ja kąpię się co kilka dni w wannie, do której dodaję chlorek magnezu (około 1 szklanki) i kilka łyżek sody oczyszczonej. Chlorek mam zawsze w domu, bo w ten sposób suplementuję siebie i dzieci, dlatego zachęcam Was do kupna. Ja zazwyczaj kupuje 5 kg na Allegro i starcza mi to na jakiś czas. Na poście oprócz kąpieli w wannie, co drugi dzień moczę nogi w misce, do której dodaje kilka łyżek chlorku i 2 łyżki sody. Soda powoduje lepsze wchłanianie magnezu.

Co do witaminy D3… Ja biorę ją cały rok, więc wiem, że mój poziom 25 (OH) był dość wysoki (ok 80). Robię zatem przerwę na 2 tygodnie, ale wrócę do większej dawki po poście, żeby wrócić do swojego poziomu. Poziom D3 spada dość szybko, więc na pewno muszę rozpocząć ponownie suplementację. Pamiętajmy, że witaminę D3 trzeba koniecznie brać z witaminą K2.

Oto moje menu szóstego dnia postu:

Na czczo szklanka wody z sokiem z cytryny i odrobiną soli kłodawskiej/ szklanka wody z łyżką octu jabłkowego.

Śniadanie

  • kalafiornica z pomidorem posypanym kiełkami lucerny

II śniadanie

  • surówka z białej kapusty, marchewki, jabłka, natki pietruszki i soku z cytryny

  • zakwas buraczany podgrzany do 40 st C z z rozgniecionym ząbkiem czosnku i świeżym majerankiem

Obiad

  • Zupa krem warzywno-pomidorowa z „makaronem” z cukinii ( przepis na zupę napiszę w osobnym poście)

Kolacja 

  • Zielony sok z jarmużu, ogórka zielonego, natki pietruszki, kiwi i wody

 

  • Wrapy z sałaty ( na liść sałaty położyłam pokrojoną w słupki marchewkę, cukinię, czerwoną paprykę, dodałam pomidora pokrojonego w ósemki i zwinęłam w rulony)

 

Do picia w ciągu dnia woda z sokiem z cytryny i odrobiną soli kłodawskiej oraz herbatki ziołowe.